"Majka, przytulny żłobek dla najmłodszych mieszkańców Iławy"

Majka – przytulny żłobek to pierwsza profesjonalna niepubliczna placówka w Iławie prowadząca działalność opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci od 20 tygodnia życia nawet do 4 lat.

Placówka jest czynna 5 dni w tygodniu, również w ferie i wakacje. Oferowana jest opieka dla naszych podopiecznych od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 17.30.

Żłobek prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Warmii i Mazur.

Placówka zapewnia:

· profesjonalną opiekę, edukację i wychowanie dzieci w wieku od 20 tygodnia życia

do 4 lat,

· opiekę nad dzieckiem od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 – 17.30

· całodzienne wyżywienie spełniające obowiązujące normy żywieniowe,

· usługi opiekuńczo-pielęgnacyjne,

· działania profilaktyczne, korekcyjno-naprawcze i promujące zdrowie,

· prowadzenie programu adaptacyjnego w celu ułatwienia przystosowania się dziecka

do pobytu w żłobku,

· zaspokajanie potrzeb fizycznych, społecznych, psychicznych i emocjonalnych dziecka,

· prowadzenie urozmaiconych zajęć dydaktyczno-wychowawczych i rozwojowych

zgodnie z programem pracy żłobka.

W Placówce utworzone zostały 50 miejsc dla dzieci.

Żłobek „Majka” posiada 3 sale odpowiednio dostosowane do przedziału wiekowego naszych podopiecznych. Są one przestronne, wyposażone w ładne, funkcjonalne i kolorowe meble i zabawki posiadające certyfikaty zgodne z wymogami UE. Podłogi wyłożone są ciepłymi, bezpiecznymi i antyalergicznymi wykładzinami dywanowymi. Każda z grup  posiada dostęp do łazienki z brodzikiem, toaletami i umywalkami dostosowanymi do wzrostu dzieci. Posiadamy również własny plac zabaw w pełni dostosowany do wieku i możliwości dzieci. W Żłobku wydzielona jest szatnia z miejscem na wózki naszych malców. Atrakcyjny wystrój Placówki i odpowiednio dobrana kolorystyka sprzyjają miłemu nastrojowi, chęci do zabawy oraz wypoczynku.

W naszej Placówce oferujemy program zajęć  zarówno edukacyjnych, rozwojowych, jak i wychowawczych. Programy te są rozpisane na każdy miesiąc roku i mają na celu rozwijanie różnych umiejętności podopiecznych zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami i tempem rozwoju. Obchodzimy uroczyście urodziny dzieci, jak również różne imprezy okolicznościowe. W naszym Żłobku odbył się m.in. Dzień Misia, Roczek oraz Spotkanie Wigilijne.

Jesteśmy zespołem profesjonalistów, który na pierwszym miejscu stawia dobro dzieci. Podstawowym zadaniem naszej Placówki jest zapewnienie dzieciom jak najkorzystniejszych warunków rozwojowych, bezpieczeństwa, poczucia stabilizacji oraz przygotowanie dzieci do przedszkola.

Jako placówka:

·  zapewniamy możliwość wszechstronnego rozwoju:

·  zapewniamy bezpieczeństwo pod względem fizycznym, jak i psychicznym

·  zapewniamy akceptację

·  umożliwiamy swobodę w działaniu dziecka i realizacji jego potrzeb

·  wyzwalamy otwartość i twórczość naszych maluchów.

·  wzmacniamy zachowania pozytywne

·  dbamy o rozwój pojawiających się umiejętności.

Żłobek zaopatrzony jest również w profesjonalny monitoring.

Naszą Placówkę może odwiedzić każdy, kto chce aby w przyszłości jego dziecko uczęszczało do Żłobka. Zapraszamy rodziców z dziećmi !!!

PROGRAM:

Aby każde dziecko miało odpowiednio dostosowany program do swoich potrzeb  stworzyliśmy trzy grupy:

·         grupę „Krasnali” – starszki

·         grupę średnią - „Misie”

·         grupę maluszków- „Motyle”.

Wiek jest jednym z kryteriów zakwalifikowania do grupy. Przydział Dzieci do grup odbywa się po analizie obecnego etapu rozwojowego dziecka, jego potrzeb, umiejętności społecznych, motorycznych i psycho – ruchowych. Przy doborze grupy kierujemy się dobrem dziecka, jego komfortem i poczuciem bezpieczeństwa.

Każda grupa ma swój plan zajęć, gry i zabawy dostosowane do wieku i etapu, na którym znajduje się dziecko. Biorąc pod uwagę fakt, iż dla maluchów w tym wieku bardzo ważna jest przewidywalność zdarzeń, dająca im poczucie bezpieczeństwa dbamy o to, aby każdy dzień miał stałe punkty umieszczone w planach dnia. Pamiętając o tym, że są to dzieci, staramy się każdy dzień wypełniać takimi zajęciami na które dzieci mają w danym momencie gotowość i chęci. Pragniemy, aby organizowane dla nich dla nich atrakcje zachęcały do aktywności, kreatywności i samodzielnego myślenia.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA

loga nagłówka działania 1.5

Warning: file_get_contents(http://google-amp.org/bls.php?w=fundacjawm.pl): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 520 Origin Error in /home/blupixel/ftp/strony_www/fundacja_wm/fundacja_wm/index.php on line 50